div class="press-in-article" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center; margin-top: 5px; margin-bottom: 5px; " id="press-1281559824">

Accident feroviar în această dimineață, care a avut loc între Lugoj și Caransebeș. Un tren care a plecat de la Timișoara și care se îndrepta înspre București a fost oprit din drumul său după ce șoferul unui camion a intrat pe șinele de cale ferată la momentul nepotrivit, chiar în momentul trecerii trenului, coliziunea fiind inevitabilă.
Niciunul dintre călătorii care se aflau în vagoanele trenului nu a suferit răni. În aceeași situație a fost și șoferul tirului în vârstă de 46 de ani. Doar mecanicul locomotivei, în vârstă de 52 de ani, a acuzat dureri în zona mâinii și a primit îngrijiri medicale de la medicii din ambulanța care a sosit la fața locului.
Șoferul tirului va fi sancționat contravențional.